header logo

  • koi sme niee
  • sto rabotime
  • Server sala
  • Server sala 1
  • 55

MK Radiodifuzeri

OJEKM MK

Pecateni mediumi MK

СООПШТЕНИЈА ЗА МЕДИУМИ


Осуда за вчерашниот напад врз новинарската екипа на ТВ 24 Вести PDF Печати Е-пошта

Скопје, 08.06.2017г. – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро го осудува вчерашниот напад врз новинарската екипа на ТВ 24 Вести, кој се случи во центарот на Штип.

Повеќе...
 
Студенти од Колеџот УБТ во посета на Агенцијата PDF Печати Е-пошта

UBT Agencija 2Скопје, 07.06.2017г. – Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес беше домаќин на студенти од Универзитетот за бизнис и технологија – УБТ од Приштина, Република Косово.

Повеќе...
 
Отпочна подготовката на Стратегијата за развој на аудио и аудиовизуелната дејност 2018-2022 година PDF Печати Е-пошта

Slika 1 15.05.2017Скопје, 15.05.2017г. - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го означи официјалниот почеток на подготовка...

Повеќе...
 
Допис до Програмскиот совет на МРТ PDF Печати Е-пошта

Скопје, 03.05.2017г. - Агенцијата го повика Програмскиот совет на МРТ да го преразгледа известувањето на јавниот сервис...

Повеќе...
 
<< Прва < Предходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Последна >>

Страна 1 од 33